Tüketici Bilinci

Aktül KağıtTemizlik kağıtlarında toz problemi nedir?

Kağıt üretiminde kullanılan selüloz elyaflarının bir kısmı proses esnasında iyice ufalır. Bitmiş üründen de kolaylıkla koparak ayrılabilirler. Bu tozun, hijyen ve sağlık açısından bir zararı yoktur.

Aktül KağıtKaliteli bir tuvalet kâğıdı nasıl olmalıdır?

Kalite bir tuvalet kağıdının en önemli özelliği yumuşak ve emici olması, ıslaklığa belirli bir süre dayanması ve klozete atıldıktan sonra suda eriyebilmesidir.

Aktül KağıtKaliteli bir kâğıt havludan beklenti nedir?

Kağıt havludan ilk beklenti emicilik hızının ve suyu hapsetme kapasitesinin yüksek olmasıdır. Suya dayanıklı olup parçalanmaması da beklenen temel özelliklerindendir.

Aktül KağıtKağıt Havlu ve peçetenin kızartmaların altına yağ emici olarak kullanılması uygun mudur?

Gıda ile teması uygunluk belgesi olan havlu ve peçeteler yağ çektirme amacıyla rahatlıkla kullanılabilir. Ancak, bu belgeye sahip olmayan kağıtlar yağ çektirme amacıyla ya da farklı bir amaçla gıdaya temas ettirilmemelidir. Kağıt üretiminde kullanılan ve sağlık açısından uygun olmayan bazı kimyasallar, kağıttan gıdaya geçerek vücutta depolanabilirler. Komili Konfor Kâğıt havlu ve peçetenin Alman ISEGA laboratuvarından alınmış Gıda ile temas edebilir belgesi vardır. Gıdalara rahatlıkla temas ettirilebilir.

Aktül KağıtTuvalet kağıdı ve kağıt havluda kat sayısı önemli midir?

Tuvalet kağıdı ve kağıt havuda kat sayısı, ürünün kalite segmentinin belirleyen kriterlerden biridir. Genel olarak, üç katlı ve üzeri ürünler premium kalite, iki katlı ürünler orta kalite, tek katlı ürünler ise ekonomik kalite olarak adlandırılır.

Aktül KağıtTemizlik kağıdı üretimi için ormanlar yok ediliyor mu?

Temizlik kağıdı üretiminin hammaddesi olan selüloz üretiminde kullanılan ağaçlar, sürdürülebilir orman niteliğinde sertifikalandırılmış endüstriyel ormanlardan sağlanmalıdır.

Aktül KağıtRulolu, çok katlı temizlik kağıtlarında kat atlaması problemi nedir?

Rulonun ilk kullanımına başlarken ucunu açtığınızda belirtilen kat sayısının tamamını birlikte hareket ettirerek sağmanız gereklidir. Aksi takdirde, kat tutumu da zayıf ise kat atlaması oluşabilir. Bunun sonucunda, ürünün kat sayısı daha azmış gibi hissedebilirsiniz. Yada ürün olduğundan daha sert hissedilebilir. Ayrıca, yaprakları ayıran perforasyon kısımları yerleri bozulabilir.

BİZİ TAKİP EDİN